Bár több mint 28 milliárd forint adósságállománnyal küzd Kaposvár, a város vezetése szerint az önkormányzat nem követi az esztergomi példát − tudta meg a Napi Gazdaság. Kaposvár erős város, nincs csődközeli helyzetben, sőt idén 12 milliárd forint értékű beruházási programot indít el − olvasható a város helyzetét boncoló kérdésünkre adott polgármesteri hivatali válaszban.
Az idén február végén elfogadott költségvetés értelmében mindössze 16,9 milliárdból gazdálkodik a város, ami egyebek között tartalmazza a régi vásárcsarnok felújítását, az új autóbuszöblök és fedett buszvárók építését, \"dinamikus\" utastájékoztató rendszer kialakítását. A mély fekvésű területeken élő kaposváriak gondjain a 250 millió forintos csapadékvíz-elvezetési program segít és 60 millió forintból a kerékpárút-hálózatot is bővítik a belvárosban. Egymilliárd forintból távhőberuházást hajt végre a város, valamint rekultiválja a hulladéklerakóit és az új hulladékgazdálkodási program is elstartol. Jelenleg zajlik a Rippl-Rónai-villa megújítása, a Deseda turisztikai fejlesztése, valamint egy természettudományos labor építése. Kaposvár pénzügyi helyzete a jelentős adósság ellenére kedvező irányba fordult, mert egy évvel ezelőtt a teher még 32,3 milliárd forint volt.
