BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PSZÁF nyert, az ING-nek fizetnie kell

2012. július 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jogerősen pert nyert a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) az ING Önkéntes és Magánnyugdíjpénztárral szemben a pénztártagoktól korábban elvont vagyonkezelési többletköltségek miatt − írta a PSZÁF közleményben. A felügyeletnél úgy vélik, a 2010 második felében folytatott vizsgálatok alapján a pénztárnak összességében több milliárd forintot kell visszafizetnie volt és jelenlegi tagjainak.

A felügyelet korábban négy nyugdíjpénztárnál és vagyonkezelőnél állapított meg szabálytalanságokat. Az Aegon Magyarország Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár, az AXA Önkéntes és Magán­nyug­­díjpénztár és az OTP Magán­nyugdíjpénztár már visszafizette tagjainak a korábban elvont összegeket. Az ING viszont közigazgatási perben támadta meg a határozatot, ám a Fővárosi Ítélőtábla szerdai jogerős ítélete alapján az ING-nek most vissza kell fizetnie a jogosulatlanul elvont többletköltséget. A nyugdíjpénztár szerint a PSZÁF azt kifogásolta, hogy a pénztárak a közvetlen értékpapír-befektetések és közvetlenül megvásárolt befektetési alapok mellett olyan befektetési alapokba fektették tagjaik vagyonát, amelyek nem egyedi értékpapírokat, hanem diverzifikált befektetést megvalósító befektetési alapokat vásároltak.

A PSZÁF szerint viszont ez az indokoltnál magasabb díjterhelést jelentett a tagoknak. A nyugdíjpénztár a bíróság döntésének végrehajtása érdekében egyeztetést kezdeményez a felügyelettel, hogy a helyzet rendezéséhez szükséges intézkedési tervét előkészíthesse és benyújthassa, majd néhány hónapon belül kifizethesse a különbözetet. A teljes összeg elkülönített számlán áll rendelkezésre.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet