Június utolsó hétvégéjén a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) által üzemeltetett 13 fürdőegység csaknem 53 ezer vendéget fogadott − mondta a Napi Gazdaságnak Szűcs Panni, a Budapesti Városüzemeltetési Központ (BVK) Zrt. szóvivője. Havi bontásban az idei júniusi napi forgalom is jóval erősebb volt a tavalyinál, 30 százalékos növekedést tapasztaltak, elsősorban az extrém meleg miatt. A folytatódó hőségriadó további bővülést generálhat − ráadásul alacsony a bázis, mivel 2011 júliusában kedvezőtlen volt az időjárás. Az extra bevétel azért is jön jól a BGYH-nak, mivel a társaság fővárosi támogatás nélkül, pusztán a bevételekből tartja fent magát. A strandokon a július számít főszezonnak.
