BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indulásra kész a Continental új beruházása

2012. július 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

További mintegy 75 százalékos kapacitás-, illetve profilbővítést tesz lehetővé az az új gyártóbázis, amelyet a világ vezető autóalkatrész-gyártói közé tartozó Continental AG épített Magyarországon. A Continental Automotive Hungary Kft. lapunkhoz eljuttatott közleménye szerint a veszprémi üzem rajtra kész. Az összesen mintegy 3 ezer négyzetméteres komplexumban többek között egy 1500 négyzetméteres kétszintes csarnokot, irodákat és magasraktárat alakítottak ki. A még tavaly 3,8 milliárd forintból indult beruházás megvalósítását 889 millió forint értékű uniós forrás segítette. A program keretében jelentős technikai és technológiai fejlesztésre is sor kerül. A 12 új gyártósor munkába állítása lehetővé teszi, hogy jövőre már mintegy 40 millió alkatrészt gyártsanak Veszprémben. (Az üzemben döntően menetbiztonsági rendszerek részegységei készülnek.) A fejlesztéssel párhuzamosan mintegy 200-220 fős létszámbővítést is végrehajt a cég. A 45 országban közel 160 ezer embernek munkát adó Continentalnak, idehaza hat vállalata van, ezeknél összesen mintegy hatezren dolgoznak.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet