BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten lesz elég víz

Az egyre melegebb időjárás ellenére is évről évre csökken a vízfogyasztás Budapesten.

2012. július 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az utóbbi 20-30 évben Budapesten és országszerte is mérséklődött az átlagos vízfogyasztás és a kánikulai napok okozta csúcs egyaránt. Míg 2006-ban júliusban a legmagasabb fogyasztási érték meghaladta a 773 ezer köbmétert, 2008-ban a csúcsérték már \"csak\" 629 ezer köbméter volt, amely 2011-ben 595 ezerre apadt. A fogyasztás általában akkor ugrik meg, ha a tartós meleg mellett négy napon át nem esik az eső. A víz legnagyobb hányadát ugyanis a kiskertek öntözésére használják, a legnagyobb vízfelhasználók a kertes övezetek lakói, különösen az újonnan kialakuló zöldövezeti részekben jelentős az egy főre jutó vízfogyasztás növekedése. A megivott víz mennyisége a statisztika szempontjából még a legnagyobb hőségben is elhanyagolható.

A Fővárosi Vízművek Zrt. víztermelő, illetve -tároló kapacitásának köszönhetően Budapesten és a társaság szolgáltatási területéhez tartozó agglomerációs településeken nem kell attól tartani, hogy vízkorlátozást rendelnek el. A mostani vízfogyasztás meg sem közelíti például az 1998-ast, amikor a kánikulai napokon a fogyasztás meghaladta az 1,3 millió köbmétert. Abban az időben a napi átlag is több volt a jelenleginél − a változás a csökkenő lakosságszámnak és a nagy vízfelhasználó ipari üzemek megszűnésének köszönhető.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet