BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új üzemet épít a Süd-Bau

2012. július 3. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bővíti gyártókapacitását a szegedi székhelyű, egyedi acélszerkezeteket gyártó, valamint felületkezeléssel foglalkozó Süd-Bau Építő- és Kereskedelmi Kft. A társaság hódmezővásárhelyi telephelyén 1300 négyzetméteres csarnokot, valamint egy hozzá kapcsolódó raktárbázist épít, a több mint 150 millió forintos program finanszírozását a saját erő és a hitel mellett csaknem 70 millió forint értékű uniós támogatás egészíti ki. A Süd-Bau legnagyobb volumenben autóipari fejlesztésekhez szállít acélszerkezeteket, a társaság 2010-ben több mint 1 milliárd forinttal tudta növelni nettó árbevételét, tavalyi mérleg szerinti eredménye pedig 89 millióról, 215 millió forintra nőtt. A cégnél a beruházással párhuzamosan technikai és technológiai fejlesztésre, illetve 9 fős létszámbővítésre is sor kerül.

A Süd-Bau nettó árbevétele (milliárd forint)
2009 1,3
2010 2,5
2011 2,1
Forrás: cégbíróság
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet