A helyhatóság tulajdonában lévő Győr-Szol Zrt. 310 ezer euróért veszi meg a jelenleg mintegy 175 hektáros területet működtető Győri Nemzetközi Ipari Park Kft. 60 százalékos üzletrészét. Az osztrák többségi tulajdonos mostanáig az IPG Industriepark Győr Projektierungs GmbH volt. Sági Géza, a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta, az ipari park fejlesztése mellett a jövőben − az IPG-hez hasonlóan − ipari létesítmények, illetve csarnokok üzemeltetésével is szeretnének foglalkozni. Mindemellett a társaság pályázik az Audi Győr térségébe tervezett logisztikai parkjának üzemeltetésére is. A sajtótájékoztatón elhangzott: 22 évvel ezelőtt, a Győri Nemzetközi Ipari Park Kft. alapításakor a város a területtel, míg az IPG 60 millió schillinggel szállt be a cégbe. A város már korábban is szerette volna megvenni az üzletrészcsomagot, ám nem tudtak megegyezni az árban. A pénzügyi válság miatt 2008-tól nem folytatták a tárgyalásokat. Török Béla, az IPG felügyelőbizottságának elnöke közölte, az értékesítésből származó bevételt a cég Ausztriában és Olaszországban fekteti be. A helyhatóság a közelmúltban döntött arról, hogy az immár 104 cégnek otthont adó ipari park területét 180 hektárral, több mint a duplájára növeli.
