BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtriplázta kapacitását a bábolnai OSI Food

2012. július 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Háromszorosára növelte kapacitását a bábolnai OSI Food Solutions Kft. nyolc hónap alatt 5,5 milliárd forintos beruházással, saját erőből felépített új gyártócsarnokával. Az egykori Bábolnai Mezőgazdasági Kombinát jogutódjaként működő csirkefeldogozó üzem jelenleg amerikai tulajdonban van. A beruházás eredményeként az OSI Food Solutions 7,4 milliárd forintos tavalyi árbevételét idén 11 milliárd forintra tornázhatja fel − mondta a Napi Gazdaságnak Erdélyi György ügyvezető igazgató, aki szerint a jelenlegi 95 fő mellé 60 újabb alkalmazottat vesz majd fel a cég.

A több mint négyezer négyzetméteres új gyártócsarnok, illetve a 700 tonna tárolására alkalmas új hűtőház lehetővé teszi, hogy az üzem évi 22 ezer tonna csirkehústerméket gyártson, az alapanyag − filézett csirkemell és comb − túlnyomó része magyar cégektől származik, a Mastergood-csoport mellett a Her-Csi-Hús Kft. került a nagyobb beszállítók közé. Az üzem termelésének 90 százalékát 15 európai ország McDonald\'s-éttermeiben használják fel, a fennmaradó hányadot pedig belföldön értékesítik. Az anyavállalat OSI Group LLC 18 országban 45 üzemet működtet, 57 éve beszállítója a McDonald\'s gyorsétterem-hálózatnak, magyar leánycége pedig 24 éve szolgálja ki a gyorsétteremláncot.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet