Bürokratikus fék helyett a befektetőknek is kedvező partnerként kellene működnie az államnak − mondta Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) államtitkára a napokban a Bakony−Balaton német−magyar konferencián. Az államtitkár szerint Magyarországnak kulcsfontosságú a német együttműködés; példát vehetünk arról is, ahogy a német gazdaság és a közigazgatás eredményesen képes együttműködni. Szerinte a parlament egyetértésben fogadott el nemrégiben határozatot a német−magyar stratégiai együttműködés 20 évéről. Magyarországon háromezer német cég működik, ezek nagy része kis- és középvállalat, amelyek a helyi szinten túl alig ismertek, de 300-400 ezer magyar munkavállalónak biztosítanak munkahelyet − mondta Gabriel A. Brennauer, a német−magyar kereskedelmi kamara ügyvezető igazgatója. A Magyarországon befektetett német tőke 17 milliárd euró, aminek fele a feldolgozóiparban talált helyet magának.
