\"Védő\" korlátokat építenek a pénzügyi tranzakciós illeték szabályozásába, az energia- és közműcégek Robin Hood-adóját pedig hosszú távon kívánja fenntartani a kormány − fogalmazott Balog Ádám adóügyekért felelős helyettes államtitkár a szak-ma.hu adózási portálnak. A pénzügyi tranzakciós illeték alacsony mértéke miatt a kormány szerint nem lesz negatív hatással a banki tranzakciók volumenére, ahol pedig a teher mégis relatíve magas lenne, a kabinet igyekszik mentesítéseket beépíteni a szabályozásba. A rendszerről Balogh szerint már folynak tárgyalások a Magyar Bankszövetséggel, az MNB-vel és a PSZÁF-fal. A helyettes államtitkár szerint a Robin Hood-adó olyan szektort érint, amelynek jellege, szereplőinek tevékenysége miatt a magasabb adókulcs bevezetése indokolt, a politikus szerint a magyarországi 19 százalékos társasági adókulccsal összeadva a 8-ról 11 százalékra emelkedő Robin Hood-kulcsot a közvetlen adóterhelés megfelel a nemzetközi gyakorlatnak.
