BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem népszerű a bérkompenzáció

2012. június 26. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 5,6 milliárd forint bérkompenzációs támogatást nyújt több mint 124 ezer munkavállalónak a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) − tette közzé a tárca. Az NGM áprilisban hirdetett pályázatot a munkabérek nettó értékének idei megőrzéséhez nyújtható bérkompenzációs támogatásra, a fővárosi és a megyei kormányhivatalok munkaügyi központjai 4094 pályázatot fogadtak be, amelyek közül valamivel több mint négyezer kap támogatást − olvasható a kormany.hu-n. Az NGM májusi közlése szerint akkor 4538 pályázat érkezett, és a korábbi információk szerinti 6,1 milliárd forint helyett csak 5,9 milliárdot kértek a vállalkozások − a végleges adatok szerint azonban ez még alacsonyabb, azaz a 21 milliárd forintos keretből csak ennyit használtak fel, a fennmaradó összeg felhasználásáról egyelőre nem adott felvilágosítást a minisztérium. A mostani közlemény szerint az 5,6 milliárd forint több mint 124 ezer munkavállaló bérének emeléséhez, illetve 146-147 ezer dolgozó munkahelyének megtartásához jelent vissza nem térítendő támogatást.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet