Zöld jelzést kapott az a több mint 1,2 milliárd forintos program, amelynek keretében korszerűsítik a mohácsi távfűtő rendszert − tudtuk meg az önkormányzattól. A beruházást a helyhatóság tulajdonában lévő, több mint 2 ezer lakást és 35 intézményt kiszolgáló Mohács-Hő Hőszolgáltató Kft. valósítja meg, 300 millió forint pályázati forrás segítségével, a fejlesztés legfőbb célja a rendszer hőveszteségének csökkentése. A cég új hőközpontokat épít, a régieket pedig felújítja, korszerűsíti az elavult, rossz hatásfokú kazánokat és kicseréli a legrosszabb állapotban lévő vezetékeket is. A rekonstrukciót követően nemcsak földgázzal, hanem biomasszával működő kazánok beépítésére is lehetőség lesz, utóbbiakat egy újabb program keretében fokozatosan állítják üzembe, a teljes beruházás elkészül az idei fűtési szezonra. A elmúlt évtized közepén egy gázmotoros kis erőművet is üzembe helyeztek a társaságnál, ennek segítségével jelentősen sikerült csökkenteni az energiafelhasználást.
