BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korszerűsíti a távfűtést a mohácsi hőszolgáltató

2012. június 26. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Zöld jelzést kapott az a több mint 1,2 milliárd forintos program, amelynek keretében korszerűsítik a mohácsi távfűtő rendszert − tudtuk meg az önkormányzattól. A beruházást a helyhatóság tulajdonában lévő, több mint 2 ezer lakást és 35 intézményt kiszolgáló Mohács-Hő Hőszolgáltató Kft. valósítja meg, 300 millió forint pályázati forrás segítségével, a fejlesztés legfőbb célja a rendszer hőveszteségének csökkentése. A cég új hőközpontokat épít, a régieket pedig felújítja, korszerűsíti az elavult, rossz hatásfokú kazánokat és kicseréli a legrosszabb állapotban lévő vezetékeket is. A rekonstrukciót követően nemcsak földgázzal, hanem biomasszával működő kazánok beépítésére is lehetőség lesz, utóbbiakat egy újabb program keretében fokozatosan állítják üzembe, a teljes beruházás elkészül az idei fűtési szezonra. A elmúlt évtized közepén egy gázmotoros kis erőművet is üzembe helyeztek a társaságnál, ennek segítségével jelentősen sikerült csökkenteni az energiafelhasználást.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet