Egyetért a jegybanktörvény módosításaival, de továbbra is úgy gondolja, nincs szükség az MNB monetáris tanácsa (MT) és az alelnökök létszámának további bővítésére − mondta Simor András, az MNB elnöke az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának tegnapi ülésén. A jegybank vezetése ugyanakkor el tudja fogadni, hogy a kormány és a parlament nem nevez ki új tagokat a következő kilenc hónapban, az elnöki mandátum lejártáig, hosszabb távon azonban jobbnak tartanák, ha az MNB elnökének lenne véleménynyilvánítási joga az MT tagjaival kapcsolatban, beleértve az alelnököket is − írta az MTI. Varga Mihály tárca nélküli miniszter szerint a devizatartalék szükséges szintjének meghatározása, továbbá felhasználása a korábbi és az új jegybanktörvény szerint is az MT kizárólagos hatáskörébe tartozik, vagyis a kezelt devizatartalék feletti rendelkezés joga kizárólag a jegybankot illeti meg. A jegybanktörvényről csak az Európai Központi Bank (ECB) észrevételeinek megérkezése, július eleje után dönthet a Ház Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője szerint, így a jogszabályt normál tárgyalási rendben vitatják meg a képviselők.
