BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos támogatást kapnak az önkormányzatok

2012. június 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közel 10 milliárd forintos támogatáshoz jut az államtól 1345 önkormányzat − jelentette be Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára. Az éves támogatási keret 43,8 milliárd forint. A pályázók mindegyike kap forrást, amely legkésőbb hétfőn megérkezhet a települések, városok számlájára. A legkisebb összeget, 249 ezer forintot a Békés megyei Kertészsziget kapja, míg a legnagyobb támogatásban, 201 millió 103 ezer forintban Szombathely részesül. A pályáztatás során az arányossági és méltányossági elvek mellett számos körülményt − például oktatási feladatok finanszírozása esetén a normatív támogatás és a gazdasági válság következtében kieső helyi adóbevétel nagysága, az adósságszolgálat mértéke, az elmúlt évben a konszolidáció érdekében tett racionalizáló lépések hatékonysága − vett figyelembe a bíráló testület.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet