Megtéríti a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet csődjében érintett három önkormányzat beragadt pénzeszközeit a kormány − jelentette be Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. Soltvadkert önkormányzata 211,6 millió forintot, Bócs 55,4 millió forintot, Kaskantyú pedig 2,7 millió forintot kap, amivel a három település \"megmenekül\" és a továbbiakban is tudja biztosítani szolgáltatásait, működőképességét. A takarékszövetkezettől a továbbiakban pedig az állam fogja követelni az ott számlát vezető önkormányzatok pénzét. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete június elsejével vonta vissza a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet működési engedélyét, egyúttal elrendelte az intézmény végelszámolását. A takarékszövetkezet a soltvadkerti központ mellett nyolc Bács-Kiskun megyei településen rendelkezik fiókkal, mintegy 17 ezer betétese van. A betétesek kártalanítását az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) szerdán megkezdte és 20 munkanapon belül befejezi. Az önkormányzatok betéteire azonban nem vonatkozik az OBA kártalanítási kötelezettsége.
