BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam átveszi az önkormányzatok Soltvadkerttel szembeni követelését

2012. június 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megtéríti a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet csődjében érintett három önkormányzat beragadt pénzeszközeit a kormány − jelentette be Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. Soltvadkert önkormányzata 211,6 millió forintot, Bócs 55,4 millió forintot, Kaskantyú pedig 2,7 millió forintot kap, amivel a három település \"megmenekül\" és a továbbiakban is tudja biztosítani szolgáltatásait, működőképességét. A takarékszövetkezettől a továbbiakban pedig az állam fogja követelni az ott számlát vezető önkormányzatok pénzét. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete június elsejével vonta vissza a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet működési engedélyét, egyúttal elrendelte az intézmény végelszámolását. A takarékszövetkezet a soltvadkerti központ mellett nyolc Bács-Kiskun megyei településen rendelkezik fiókkal, mintegy 17 ezer betétese van. A betétesek kártalanítását az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) szerdán megkezdte és 20 munkanapon belül befejezi. Az önkormányzatok betéteire azonban nem vonatkozik az OBA kártalanítási kötelezettsége.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet