Orbán Viktor miniszterelnök tegnap levélben tájékoztatta José Manuel Barrosót, az Európai Bizottság (EB) elnökét arról, hogy Magyarország készen áll a tárgyalások megkezdésére az EB-vel és az IMF-fel egy elővigyázatossági hitelmegállapodásról. A miniszterelnök arról is írt, hogy nem nevez ki harmadik elnökhelyettest a Magyar Nemzeti Bank vezetésébe, amíg le nem jár Simor András elnök mandátuma. Orbán ugyancsak tájékoztatta az EB elnökét azokról az intézkedésekről, amelyek az EB-nek, az Európai Központi Banknak és a Nemzetközi Valutaalapnak a magyar jegybanktörvényhez fűzött megjegyzései nyomán történtek. A Magyarország ellen indított kötelezettségszegési eljárás kapcsán a kormány két törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentnek. Ezek közül azt, amely szerint nem kerül sor az MNB és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) összevonására, az országgyűlés már el is fogadta. Másik indítványával a kormány módosítani kívánja a jegybanktörvényt. A parlament várhatóan hamarosan elfogadja a módosításokat, biztosítva ezzel a kötelezettségszegési eljárás során felmerült összes kérdés kezelését.
