Zöld utat kapott az a mintegy 3,7 milliárd forintos beruházás, amelynek keretében szilárdhulladék-gazdálkodási rendszer épül Mosonmagyaróvár térségében − derül ki a 71 települést tömörítő Mosonmagyaróvár Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás közleményéből. A programot 2,8 milliárd forint uniós forrásból, a működtetési, illetve üzemeltetési jogot 15 évre elnyerő Rekultív Kft. által fizetett 500 millió forint értékű koncessziós díjból, valamint a tagtelepülések által biztosított saját erőből valósítják meg. A legnagyobb volumenű, 1,4 milliárd forint értékű beruházás Jánossomorján valósul meg, ahol egy teljesen új, a jelenleginél nagyobb és korszerűbb lerakó épül. A létesítményt hulladékválogató és -aprító berendezésekkel is felszerelik. A térség több mint 105 ezer lakosát kiszolgáló fejlesztés keretében többek között tíz hulladékudvar és 166 hulladékgyűjtő sziget készül. A beruházás részeként a térség lakosai között 25 ezer 60 és 240 literes szelektív hulladékgyűjtőt osztanak szét, a tervek szerint a teljes program 2013. június végére fejeződik be.
