BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új üzemet épít a Fino-Food

2012. június 12. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Zöldmezős beruházással épít új, várhatóan több mint ezer négyzetméteres gyártóbázist Kaposváron a Fino-Food Élelmiszer-feldolgozó Kft. Egyed László, a társaság tulajdonosa szerint a tejfeldolgozó cég saját erőből, pályázati forrásokból, illetve hitelből, két ütemben valósítja meg a várhatóan több mint 1,25 milliárd forintos programot. A fejlesztés keretében jelentős technológiai beruházásokra is sor kerül a cégnél, többek közt kialakítanak egy sajtérlelő részleget is, illetve bővítik a logisztikai központot. A jövőre befejeződő beruházással 50 fős létszámbővítésre is sor kerül a jelenleg 130 dolgozót foglalkoztató társaságnál, illetve a Fino-Food a beszállítói kört is bővítené.

A Tolna Megyei Tejipari Vállalat tamási tejüzeme a privatizáció során, 1993-ban került a társaság tulajdonába, a vállalat 2006-ban döntött úgy, hogy Kaposvárra költözik és a Somogy Megyei Tejipari Vállalat akkor már jó ideje bezárt, teljes felújításra szoruló központi telephelyén folytatja tevékenységét. Az üzem fejlesztésére döntően saját erőből az elmúlt öt évben több mint 2 milliárd forintot költött a cég, amely tavaly és tavalyelőtt is mintegy 3 milliárd forinttal növelte árbevételét.

A Fino-Food nettó árbevétele (milliárd forint)
2009 3,5
2010 6,51
2011 9,51
Forrás: Cégközlés
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet