BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Audi mellé költözik a Henkel Beiz

2012. június 4. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A folyamatosan növekvő autóipari megrendelések miatt, mintegy 3 millió euró értékű zöldmezős beruházással új gyártóbázist épít a Győri Ipari Parkban, az elsősorban felületkezeléssel foglalkozó osztrák Henkel Beiz und Elektropoliertechnik GmbH. magyar cége - erősítette a Napi Gazdaság információit Babos László, a Henkel Kémiai és Elek-trokémiai Kft. ügyvezető igazgatója. Az 1200 négyzetméteres üzemet, a 300 négyzetméteres irodai szárnyat, valamint a különböző kiszolgáló létesítményeket egy tavaly megvásárolt, 7500 négyzetméteres területen úgy építi fel, hogy a komplexum később viszonylag kis költséggel tovább bővíthető legyen. Az új létesítményekre, illetve eszköz-, gép- és szerszám beszerzésre nagyjából fele-fele arányban költ. Az üzembe a legkorszerűbb technológiai sort telepíti. Az építkezést 100 millió forint értékű vissza nem térítendő pályázati forrás segíti. A programmal párhuzamosan, mintegy 10-15 fős, további létszám bővítést is tervez. Az ügyvezető igazgató elmondta, az új gyártóbázis várhatóan már a nyár közepére elkészül.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet