BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felújítják a soproni Szent Mihály-templomot

2012. május 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Többévi előkészítő munka után zöld utat kaphat az a több elemből álló rekonstrukciós program, amelynek keretében felújítják Sopron egyik legértékesebb műemlékét, a Szent Mihály-templomot, a hozzá kapcsolódó sekrestyét, valamint a temetőt és a kálváriát − tájékoztatták lapunkat a városházán. A közelmúltban elkészült tervek szerint a teljes program 825 millió forintba kerül. Ebben az épületek valamennyi, döntően kőből készült szobrának és más díszítő elemének felújítása is szerepel. A beruházást egyházi, önkormányzati és pályázati forrásokból kívánják megvalósítani. A helyhatóságnál közölték, az ország második legnagyobb gótikus templomának felújítása, látogathatóvá tétele a térség turizmusa szempontjából is rendkívül fontos. A templom híres, ősfás kertjében egy rendezvényhelyszínt is szeretnének kialakítani. A város legmagasabb pontján álló templomot még a tatárjárás előtt kezdték építeni, román stílusban. Az épület a XV. századra lett kész, s az évek során lassan gótikus templommá formálódott.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet