BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingatlanokhoz juthatna a Balatoni Hajózási Zrt.

2012. május 22. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csak száz részvénye marad a kompkikötővel rendelkező szántódi önkormányzatnak a Balatoni Hajózási (BH) Zrt.-ben, miután a tavalyi 4017 után újabb 3183 BH-papírjától válik meg − erősítette meg lapunk információit Dolgos János polgármester. Egy részvényt 35 ezer forintért dobnak piacra, a bevételt főleg uniós pályázatokhoz használnák fel saját erőként. Az értékesítésről már tárgyalnak közforgalmú kikötőkkel rendelkező tóparti helyhatóságokkal − tette hozzá a polgármester. A tavaly eladott részvénycsomagot − a korábban más települések által felkínáltakhoz hasonlóan − a siófoki önkormányzat vásárolta meg 122 millió forintért, amelynek már több mint 40 százalékos részesedése van a cégben.

Miután október végéig a 22 érintett tóparti önkormányzat többsége nem tud eleget tenni közel 1,5 milliárd forintos tőkeemelési kötelezettségének, a közelmúltban úgy döntöttek, három-, esetleg ötéves fizetési haladékot kérnek az államtól − mondta el a szántódi polgármester. (Egy 2008-as megállapodás szerint az a helyhatóság sem mentesül a tőkeemelési kötelezettség alól, amely időközben megválik részvényeitől.) A tárgyalásokon azt is felvetik − tette hozzá Dolgos −, hogy az önkormányzatok ingatlanokkal is eleget tehessenek kötelezettségüknek. Elsősorban olyan területeket, illetve objektumokat akarnak felajánlani, amelyeket a BH hasznosítani tud.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet