A látogatók számának növelése érdekében még az idén 44 szobás szállodával és pihenőparkkal bővül a közelmúltban elkészült kecskeméti gokartstadion − értesült lapunk. A létesítmény várhatóan augusztus elején nyitja meg kapuit. A Biancoop Szövetkezeti Kereskedelmi Zrt. még 2007 nyarán vásárolta meg a város 1988-ban világ- és Európa-bajnokságnak is otthont adó, ám meglehetősen rossz állapotban lévő gokartpályáját, s 2008-ban egy komplex turizmusfejlesztési program keretében 235 millió forint értékű vissza nem térítendő központi támogatás segítségével egy közel 500 millió forint összköltségű felújítási programba kezdtek. A közelmúltban befejeződött építkezés keretében a teljes pályát és a hozzá kapcsolódó kiszolgáló létesítményeket bővítették és korszerűsítették. Többek között a pályát újraaszfaltozták, felépítettek egy több mint 3500 négyzetméteres, háromszintes épületet, elkészült a boxutca és több szervizút. A központi épület első szintjén egy 250 személyes, a pályára néző éttermet és két, konferenciák megtartására is alkalmas szekciótermet alakítottak ki, a létesítmény mellett pedig egy 1200 négyzetméteres parkoló is készült.
