BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínát is célba veszi a Kapuvári Hús

2012. május 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elsősorban a folyamatosan emelkedő adóterhek és bérköltségek miatt kiszervezte, illetve bérbe adta a jelenleg mintegy 90 dolgozót foglalkoztató vágó- és darabolóüzemét a Kapuvári Hús Zrt. Az elmúlt években jelentős beruházásokat megvalósító társaságnál további fejlesztésekre lenne szükség, ám ezt csak újabb tőkebevonással vagy állami szerepvállalással képesek megvalósítani − mondta a Kisalföldnek Bedecs Pál vezérigazgató. A továbblépésre pedig szükség lenne, hiszen nemcsak a külpiacokon, hanem itthon is egyre nagyobb a verseny. Források híján egyelőre csak a szinten tartásban gondolkodhat a társaság vezetése. Növeli a gondokat, hogy miközben az alapanyagárak mind magasabbak − a vágósertés jelentős részét külföldről kénytelenek beszerezni −, ezt a késztermékek áraiban alig tudják érvényesíteni. Bár a Kapuvári Hús 2011-ben − hosszú évek után először − némi nyereséget is termelt, a költségek csökkentése és a piac bővítése továbbra is kulcskérdés. (A cég 2009-ben 970, 2010-ben pedig 286 millió forint adózás előtti veszteséggel zárt.) Bedecs elmondta, miután a hazai piacon alig van mozgástér, idén elsősorban az exportot szeretnék növelni, ezért Japán, Dél-Korea és Tajvan után célba veszik Kínát is.

Kapuvári Hús Zrt.
(nettó árbevétel milliárd forintban)
2008 14,85
2009 14,42
2010 17
2011 16,5
Forrás: cégközlés
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet