BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erdélyben is fejleszt az Uniriv

2012. május 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Végleges döntés született arról, hogy a folyamatosan növekvő rendelésállomány miatt nemcsak Magyarországon, hanem romániai üzemében is jelentős, döntően kapacitásbővítő fejlesztésbe kezd az Uniriv Kft. − erősítette meg a Napi Gazdaság információit Pócza Antal ügyvezető igazgató. A még 2008-ban létrehozott marosszentgyörgyi gyártóbázist egy új galvanizálóüzemmel, valamint egy logisztikai központtal bővítik. A beruházás értéke várhatóan meghaladja az 500 ezer eurót. A közép-európai térség egyik legnagyobb szegecs- és kötőelemgyártója Csepregen néhány nappal ezelőtt több mint 500 millió forint értékű zöldmezős beruházásba kezdett. A programot 192 milliós központi támogatással valósítják meg. Pócza elmondta, a korábbi tervekkel ellentétben a fejlesztés egy ütemben, a jövő év tavaszára valósul meg. Egy 3 hektáros területen négy, összesen 5 ezer négyzetméter területű, egymáshoz kapcsolódó létesítményt építenek. Új gyártócsarnok, raktár, iroda és tanműhely készül. A komplexumot úgy alakítják ki, hogy az később viszonylag kis költséggel tovább bővíthető legyen. Az ehhez szükséges terület már a cég rendelkezésére áll. A programmal párhuzamosan mintegy 40 fős létszámbővítésre is sor kerül.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet