A közelmúltban zöld utat kapott az a pályázati források segítségével megvalósuló, több mint egymilliárdos beruházási program, amelynek keretében teljesen megújul Szentes belvárosa − közölték lapunkkal a helyhatóságnál. A munkák két ütemben készülnek, az első fázisra már a közbeszerzési eljárást is kiírták. A rehabilitáció keretében két templom, valamint középületek és lakóházak homlokzatát, illetve környezetét teszik rendbe. A város több pontján kicserélik az elavult közműhálózatot, megújítják a közvilágítást és térburkolatok is készülnek. Többek között kerékpárúttal bővítik a Kurca hidat, épül egy új városi park, rendbe teszik a közkedvelt Deák pincét, az autóbusz-állomásnál pedig fedett kerékpártároló készül. A Tiszti Klub és a Civil ház udvarán egy kulturális rendezvények megtartására is alkalmas, kétezer négyzetméteres közösségi teret alakítanak ki. Jövőre több belvárosi utcát és teret újítanak fel, valamint elkezdődik a városi bíróság rekonstrukciója. Az önkormányzatnál elmondták, a munkák várhatóan a nyáron kezdődnek, a teljes program pedig előreláthatólag 2013 végére fejeződik be.
