BUX 138829.73 0,87 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négycsillagos szálloda épül Kecskeméten

2012. május 4. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen mintegy 2,5 milliárd forintos költséggel új, négycsillagos szállodát és egy hozzá kapcsolódó konferencia-központot épít Kecskeméten a KÉSZ Holding érdekeltségi körébe tartozó, projektcégként létrehozott KÉSZ Hotel és Konferencia Menedzsment Kft. A Four Points by Sheraton Kecskemét Hotelt a cég irodaházából alakítják ki mintegy 1,8 milliárd forintos beruházással. Az épületben többek között éterem, bár, valamint szépség- és testépítő szalon is helyet kap majd. A business-szálloda alapkövét május 3-án tették le, az építkezés 2013-ra fejeződik be. Ezzel párhuzamosan elkezdődik egy 1400 négyzetméteres, multifunkciós, a szállodához kapcsolódó konferencia-központ építése is. A 480 fő befogadására alkalmas, több szekcióteremmel is rendelkező létesítmény tervezett költsége 546 millió forint. A két program megvalósítását az Új Széchenyi terv keretében összesen 723 millió forint értékű uniós támogatás segíti. 450 millió a szálloda, míg 273 millió forint a konferencia-központ építésére fordítható. A beruházás megvalósulásához az európai uniós támogatás mellett elengedhetetlen volt a KRAFT & Associates közreműködése, hiszen ők mutatták be a Starwood szállodaláncot és koordinálták az egyeztetési folyamatot.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt
Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet