BUX 138829.73 0,87 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százezrek utaztak a Balatonhoz a hosszú hétvégén

2012. május 3. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A rendszerváltás előtti időszakot is figyelembe véve minden idők legjobb május elsejei szezonját zárták a balatoni vendéglátók. A négynapos hosszú hétvégén százezrek érkeztek a magyar tengerhez belföldről és külföldről egyaránt, a jó időnek és a szervezett túráknak köszönhetően a kerékpárosok valósággal ellepték a tó környékét. A hosszú hétvégén a négycsillagos szállodákban, például a siófoki Hotel Azúrban is telt ház volt, de számos, a forgalomcsökkenés miatt a bezárás mellett döntő étterem- vagy büfétulajdonos is kinyitotta üzletét, többek között Siófokon, Fonyódon vagy Badacsonyban. A forgalom a legtöbb helyen csaknem kétszer akkora volt, mint az egyébként szintén pozitívan értékelt március 15-i hétvégén.

Tavaly júliusban és augusztusban sem volt példa arra, hogy a kölcsönzők \"kifogytak a készletekből\", a négy hétvégi napon azonban ez több helyen előfordult, a legnépszerűbb a kerékpár, a kismotor és a vízi bicikli volt. Az egyik lapunknak nyilatkozó tulajdonos szerint a most tapasztalt forgalom mellett a vállalkozás bővítése is szóba jöhetne. Jó eredményt értek el a térség ingatlanközvetítői is, akik közül többen úgy nyilatkoztak, több érdeklődőjük és vevőjük volt, mint az év eddig eltelt részében összesen.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet