Kétszáz jogszabály született az első negyedévben
Márciusban felgyorsult a magyar jogalkotás, egy hónap alatt annyi jogszabályt hirdettek ki, mint az előző kettőben összesen − derül ki a CompLex Kiadó Jogtárából. Március végéig 204 központi jogszabály jelent meg − ez meghaladja a 2011-es szintet, amikor csak 185 jogszabály született. A jogszabályok egyharmada kormányrendelet volt, és a teljes új joganyag több mint fele legkésőbb a kihirdetés másnapján hatályba lépett. Emiatt fokozódott az a jogbiztonságot fenyegető probléma is, hogy nincs kellő idő felkészülni a megjelent törvényekre és rendeletekre azok hatályba lépése előtt.
A közjegyzők csökkentették a bírósági ügyek számát
A fizetési meghagyásos eljárások közjegyzői hatáskörbe kerülésével jelentősen csökkent az ügyszám a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei bíróságokon tavaly − közölte a Nyíregyházi Törvényszék elnöke az összbírói értekezlet után tartott sajtótájékoztatón.
Ősszel jön a pénzmosás elleni új irányelv
A nemzetközi szabályozáshoz igazítja az Európai Unió a pénzmosással kapcsolatos közösségi szabályokat. Az Európai Bizottság jelentéséből kiderült, hogy nagyobb figyelmet kell fordítani a szerencsejáték-piacra, a politikai közszereplőkre és meg kell erősíteni a tagállami pénzügyi információs egységeket.
