A megrendelések bővülése miatt újabb kapacitásbővítő fejlesztésbe kezdett az ország egyik legnagyobb füzetgyártó cége, a Fűzfői Papírmanufaktúra Kft. − erősítette meg lapunk információit László Albert ügyvezető igazgató. Saját erőből és pályázati források segítségével közel 100 millió forintot költenek technológiai beruházások megvalósítására, a géppark fejlesztésére. Ezzel párhuzamosan kicserélik a nyílászárókat, a tetőt és megújul az energiaellátó rendszer is. Különösen az utóbbitól jelentős költségmegtakarítást remélnek − tette hozzá az ügyvezető. A programnak ez a része mintegy 200 millió forintba kerül. Ha a rendelésállomány a jelenlegi ütemben nő, a foglalkoztatottak számát is tovább tudják növelni.
A magyar tulajdonban lévő manufaktúra négy éve vette bérbe a felszámolás sorsára jutott Fűzfői Papírfeldolgozó Kft. ingatlanjait és gépeit, két évvel ezelőtt pedig megvásárolta azokat. A fejlesztésekkel és saját értékesítési hálózat kiépítésével sikerült ismét életet lehelni a nagy hírű, ám az elmúlt két évtized során többször is összeomlott balatonfűzfői papírfeldolgozásba. 2009-ben ezer, egy évvel később már több mint kétezer, tavaly pedig már 3,5 ezer tonna papírt dolgoztak fel. László Albert elmondta, mivel itthon nem gyártanak úgynevezett fehér papírt, így az alapanyagot kizárólag külföldről, a svéd−finn Stora-csoporttól szerzik be. A 350-féle terméket, köztük füzeteket, csomagolópapírt, naptárat és szalvétát gyártó cégnek az elmúlt négy évben sikerült visszaszereznie korábbi hazai és külföldi megrendelőit és új piacokra is betört. Belföldön szinte valamennyi multinacionális áruházláncnak szállít, a Tesco csak tőlük rendel füzeteket. Az export részaránya tavaly elérte a 20 százalékot s várhatóan az idén tovább nő. Elsősorban Németországba, Csehországba és Szlovákiába szállítanak. A közelmúltban Szlovákiában több hazai cég előtt egy állami tendert is sikerült megnyerniük.
A válság ellenére a társaság árbevétele évről évre bővült, tavaly meghaladta az 1,9 milliárd forintot. Ebben része van a folyamatos termékfejlesztésnek is, legutóbb például egy diszlexiások által is sikerrel használható füzettípust vezettek be. Sikeresen működik a 2010-ben létrehozott németországi értékesítő cégük is, 2011-ben már közel 700 ezer eurós árbevételt ért el. Tavaly Budapesten egy új logisztikai központot is kialakítottak, a dolgozók számát csaknem duplájára növelték. A várakozások szerint a társaság idei nettó árbevétele meghaladja a kétmilliárd forintot.
