BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország megúszta a napenergia-buborékot?

2012. április 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányzati tervek szerint Magyarországon 2013. január elsején lépne  életbe a megújuló és alternatív energiaforrásokból előállított hő és  áram kötelező átvételi rendszere (a Metár), a kabinet májusban tárgyalja az előterjesztést. Szakmai  szervezetek szerint a csúszás károkat okoz, a késés haszna lehet  ugyanakkor, hogy a kidolgozók figyelembe vehetik más országok  tapasztalatait. Csehországban, Németországban, Spanyolországban és Olaszországban is  \"napenergia-buborék\" alakult ki a túltámogatások miatt, ami drágább áramot hozott, illetve megkérdőjelezte a kapacitások rendszerbe integrálhatóságát − mondta Tóth Tamás, a Magyar Energia Hivatal osztályvezetője az IIR Magyarország Erőművek  2012 szakkonferenciáján. A támogatások fenntarthatósága nagyban függ az országok gazdasági állapotától, azonban a gazdagabb államok is többnyire csökkentik a dotációt. A magyar támogatási koncepciót az Európai Bizottságnak is jóvá kell hagynia, ami fél évet is igénybe vehet Tóth szerint.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet