A kormányzati tervek szerint Magyarországon 2013. január elsején lépne életbe a megújuló és alternatív energiaforrásokból előállított hő és áram kötelező átvételi rendszere (a Metár), a kabinet májusban tárgyalja az előterjesztést. Szakmai szervezetek szerint a csúszás károkat okoz, a késés haszna lehet ugyanakkor, hogy a kidolgozók figyelembe vehetik más országok tapasztalatait. Csehországban, Németországban, Spanyolországban és Olaszországban is \"napenergia-buborék\" alakult ki a túltámogatások miatt, ami drágább áramot hozott, illetve megkérdőjelezte a kapacitások rendszerbe integrálhatóságát − mondta Tóth Tamás, a Magyar Energia Hivatal osztályvezetője az IIR Magyarország Erőművek 2012 szakkonferenciáján. A támogatások fenntarthatósága nagyban függ az országok gazdasági állapotától, azonban a gazdagabb államok is többnyire csökkentik a dotációt. A magyar támogatási koncepciót az Európai Bizottságnak is jóvá kell hagynia, ami fél évet is igénybe vehet Tóth szerint.
