BUX 138452.16 0,6 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hoppon maradhatnak a Starking hitelezői

2012. április 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év eleje óta felszámolás alatt lévő Starking Zöldség és Gyümölcs Kereskedelmi Zrt. legértékesebb vagyonelemét, a hegyeshalmi hűtőházát hirdette meg pályázaton a céget felszámoló Invest Almanach Kft. Az irányár 440 millió forint, ajánlatot április 30-ig lehet rá tenni. A felszámolócégtől megtudtuk, hogy a társaságnak van még néhány kisebb értékű vagyoneleme, köztük járművek, ám azok később kerülnek piacra. A Starking adósságával kapcsolatban azt közölték, hogy a hitelezői követelések értéke nagyobb, mint a cég vagyona. Így a teljes adósság rendezésére nincs lehetőség.

A  budapesti székhelyű, 1989-ben létrehozott, magyar magánszemélyek tulajdonában lévő Starking 2006-tól rt.-ként működött. Ugyanebben az évben megvették az ország legnagyobb, négyezer négyzetméteres banánérlelőjét is, hiszen a társaság elsősorban zöld banánt hozott be, amelyet itthon érleltek, majd a hazai és a külpiacokon értékesítettek. A cég saját kertészetekben és üvegházakban zöldség- és gyümölcstermesztéssel, valamint -értékesítéssel is foglalkozott. 2007-ben nettó árbevétele meghaladta az 5 milliárd forintot, amely 2009-re 8,37 milliárdra nőtt. A tevékenységét azonban jelentős részben hitelből finanszírozta, így egyre jobban eladósodott a mintegy hetven dolgozót foglalkoztató társaság. Kötelezettségállománya 2009-ben meghaladta az 1,4 milliárd forintot − derül ki az Opten cégtárának adataiból.Több végrehajtást indítottak ellene, tavaly szeptemberben szerepelt az adóhivatal 180 napon túli, 100 millió forintot meghaladó adótartozást felhalmozó cégeket nyilvántartó listáján is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet