Az év eleje óta felszámolás alatt lévő Starking Zöldség és Gyümölcs Kereskedelmi Zrt. legértékesebb vagyonelemét, a hegyeshalmi hűtőházát hirdette meg pályázaton a céget felszámoló Invest Almanach Kft. Az irányár 440 millió forint, ajánlatot április 30-ig lehet rá tenni. A felszámolócégtől megtudtuk, hogy a társaságnak van még néhány kisebb értékű vagyoneleme, köztük járművek, ám azok később kerülnek piacra. A Starking adósságával kapcsolatban azt közölték, hogy a hitelezői követelések értéke nagyobb, mint a cég vagyona. Így a teljes adósság rendezésére nincs lehetőség.
A budapesti székhelyű, 1989-ben létrehozott, magyar magánszemélyek tulajdonában lévő Starking 2006-tól rt.-ként működött. Ugyanebben az évben megvették az ország legnagyobb, négyezer négyzetméteres banánérlelőjét is, hiszen a társaság elsősorban zöld banánt hozott be, amelyet itthon érleltek, majd a hazai és a külpiacokon értékesítettek. A cég saját kertészetekben és üvegházakban zöldség- és gyümölcstermesztéssel, valamint -értékesítéssel is foglalkozott. 2007-ben nettó árbevétele meghaladta az 5 milliárd forintot, amely 2009-re 8,37 milliárdra nőtt. A tevékenységét azonban jelentős részben hitelből finanszírozta, így egyre jobban eladósodott a mintegy hetven dolgozót foglalkoztató társaság. Kötelezettségállománya 2009-ben meghaladta az 1,4 milliárd forintot − derül ki az Opten cégtárának adataiból.Több végrehajtást indítottak ellene, tavaly szeptemberben szerepelt az adóhivatal 180 napon túli, 100 millió forintot meghaladó adótartozást felhalmozó cégeket nyilvántartó listáján is.
