BUX 138984.19 0,99 %
OTP 44640 1,5 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem adják az Aquaplusnak a harkányi gyógyfürdőt

2012. április 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután a vevő Aquaplus Kft. a megadott határidőig nem tudta igazolni, hogy rendelkezésére áll az a 851 millió forint, amelyet a Harkányi Gyógyfürdő Zrt. 35 százalékos részvénycsomagjáért és a menedzsmentjogokért ajánlott, a tulajdonos önkormányzat elállt a szerződéstől. Ezzel párhuzamosan tárgyalásokat kezdtek a Sa-Le Invest Kft.-vel, amely a cég 51 százalékos tulajdonrészéért 1,3 milliárd forintot ajánl. A városházán lapunkkal azt közölték, mielőbb szeretnének befektetőt találni. A harkányi önkormányzat a közelmúltban azért döntött a gyógyfürdő értékesítéséről, hogy forrást biztosítson ahhoz a programhoz, amelynek keretében nemcsak a gyógyfürdőt és a helyi kórházat kívánják fejleszteni, hanem a belváros átfogó rekonstrukciója is megvalósulna. A 3,2 milliárd forint értékű beruházás már korábban 1,404 milliárd forint értékű uniós támogatásban részesült, ám az csak akkor kaphat zöld utat, ha a városnak a szükséges 640 millió forintos saját erőt is sikerül hozzátenni. Az értékesítés azért is sürgős, mert a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség már többször meghosszabbította azt a határidőt, ameddig az önkormányzatnak igazolnia kell, hogy a forrás rendelkezésére áll.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet