A Vectigalis Zrt. újra meghirdette a több mint két éve felszámolás alatt lévő, de jelenleg is működő Star Menü Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. vagyonelemeit − tájékoztatta lapunkat Péter Márta felszámolóbiztos. A több mint 31 ezer négyzetméteres területen lévő, a sármelléki reptér közelében található készételgyárat és szendvics-előállító üzemet a korábbi pályázathoz hasonlóan nettó 1,203 milliárd forintos irányáron próbálják eladni. (A cég vagyonát egy éve még nettó 2,4 milliárdért hirdették.) A működőképesség megőrzése érdekében kizárólag egyben várnak ajánlatot az ingatlanokra, gépekre, berendezésekre, a receptúrákra és a vagyoni értékű jogokra. Pályázni április 15-ig lehet.
Jó esély van arra, hogy az ország egyik legnagyobb és legkorszerűbb készételgyártó üzemének hamarosan új gazdája lesz, már az előző pályázaton is ígéretes tárgyalásokat folytattunk olyan külföldi szakmai befektetőkkel, többek közt egy holland céggel, amelyek megrendelői is a Star Menünek − mondta a felszámolóbiztos. Az értékesítés esélyeit növeli, hogy az üzem tavaly nyár óta bérbe adva is sikeresen működik. Korábbi piacaik döntő többségét is vissza tudták szerezni.
A sármelléki reptér közelében, az Ízek útján található, úgynevezett komforttermékek előállítására alkalmas ételgyár 2007-ben kétmilliárd forintos, zöldmezős beruházással készült el. Az üzemet úgy tervezték, hogy ott naponta akár 36 tonnányi leves, tészta, főzelék, hús- és rakott étel, valamint szendvics készülhet. A cég sikeresen bekapcsolódott a közétkeztetésbe, szállított multinacionális üzletláncoknak és külföldön is megjelent. 2008-tól azonban drasztikusan csökkentek a megrendelések, kintlevősége pedig fokozatosan nőtt. 2009-ben már nem tudott eleget tenni fizetési és hiteltörlesztési kötelezettségeinek, 2010-ben felszámolás alá került. A hitelezőknek 2,1 milliárd forinttal maradt adósa.
