A Nokia komáromi gyárából elbocsátották a 2300 fős leépítés első hullámában érintett dolgozókat, mintegy 1200 embert; mint a Komárom-Esztergom megyei munkaügyi központ vezetője, Pákozdi Szabolcs az MTI-vel közölte, az elbocsátottak közül 854 magyar, 343 szlovák állampolgár. Korábbi információk szerint az első kör leépítését áprilisra tervezték (Napi Gazdaság, 2012. március 12.).
Az elbocsátásokat szerda délutántól csütörtök hajnalig közölték az érintettekkel − mondta el László Zoltán, a munkavállalói érdekképviselet vezetője. A délutáni és az éjszakai műszakban dolgozó érintetteknek már a nyolc órát sem kellett végigdolgozniuk. A tegnap óta a felmondási idejüket töltő elbocsátottak a törvényben előírt összegen túl háromhavi átlagkeresetnek megfelelő juttatást és legalább két hónapig a keresetnek megfelelő álláskeresési támogatást kapnak a Nokiától. A szakszervezet számításai szerint a munkavállalók ledolgozott éveiktől függően átlag 8-10 havi fizetésnek megfelelő végkielégítéshez juthatnak hozzá.
A Nokia február 8-án jelentette be, hogy Komáromból, a mexikói Reynosából és a finnországi Salóból ázsiai gyáraiba helyezi át az okos telefonok gyártását, ezért a három országban összesen 4 ezer dolgozótól válnak meg 2012 végéig − vagyis a leépítés több mint fele Magyarországot érinti. A komáromi üzemben az elbocsátások előtt 4400-an dolgoztak, ezen belül mintegy 1400-an jártak át Szlovákiából. A salói Nokia-üzem 1700 alkalmazottjából ezret küldenek el.
