Legalább hatezren vettek részt idén Közép-Európa vezető borászati eseményén, a harmadszor megrendezett VinCE Budapesten március 23−25. között. A Corinthia Grand Hotelben közel száz hazai és külföldi pincészet és borkereskedés, tíz országból 30 hazai és nemzetközi előadó mesterkurzusai és workshopjai várták a szakma képviselőit és a borbarátokat. Összesen 13 ország borai kerültek a repertoárba, köztük először jelent meg orosz pincészet, a Myskhako Estate Winery a Fekete-tenger melletti Krasznodar régióból.
Az első napon megrendezett borversenyen a magyarok győztek: a 39 benevezett bor közül Mészáros Gabriella és Romsics László nemzetközi borakadémikusok vakkóstolóval jelölték ki a \"nemzeti tizenegyet\", amely a zsűri elé került. A nemzetközi és a magyar szaktekintélyek között ott ült az a Steven Spurrier is (képünkön), aki 1976-ban megrendezte a legendás Kalifornia−Franciaország \"bormérkőzést\", amelyen végül az újvilági borok taroltak. (Spurrier szerint a cabernet francban és a furmintban rejlik a legnagyobb lehetőség a magyarországi termelőhelyeken.) A vakkóstoláson összesen 22 csúcsbor vett részt, a zsűri párban kóstolta a borokat (egy hazait és egy külföldit). A tizenegy párosból nyolcszor nyert magyar bor és az összesítésben is egy hazai versenyző, a 2006-os hatputtonyos Tokaj Classic Aszú szerezte meg a legtöbb pontot.
A tizenegy párosból nyolcszor nyert magyar bor
