Újra a piacon értékesítené a tulajdonában lévő Rónay-kastélyt a kiszombori önkormányzat − tájékoztatták lapunkat a községházán. A dél-alföldi település azt követően döntött a patinás ingatlan eladásáról, hogy a megyei önkormányzattal megszakadtak a tárgyalások az épület átadásáról. A korábbi tervek szerint a kastély átmenetileg egy múzeumi raktárnak adott volna helyet, ám miután januárban a megye összes ingatlana az államhoz került, az átadás okafogyottá vált. A Rónay család még a XIX. században romantikus, illetve késő klasszicista stílusban három kúriát és egy kastélyt építtetett Kiszomborban és környékén. A falu központjában álló, építészetileg is figyelemre méltó kastély a rendszerváltáskor került a helyhatóság tulajdonába. Azóta szeretnék hasznosítani, bérbe adni vagy eladni, s az elmúlt több mint húsz év során jelentős összeget költöttek az állagmegóvásra, sőt a renoválásra is. Rendbe tették a több ezer négyzetméteres épület tetőszerkezetét, felújították a toronyba vezető lépcsőt és a kilátót is. A további, elsősorban belső felújításokkal azonban már nem tudnak megbirkózni, ezért az értékesítés mellett döntöttek. A községházán elmondták, az épület többek között szállodának is alkalmas lehet.
