Nosztalgiázásra invitál az Iparművészeti Múzeum kiállítása, amely a Budapesti Tavaszi Fesztiválra nyílt meg: közel félezer műtárgy idézi fel a két világháború közti, ma egyre inkább újra divatos magyar lakberendezési stílust. Kis túlzással csupán Kozma Lajos húszas évekbeli munkássága átíveli a teljes skálát: komplett garnitúráktól a falikarokon, tükrökön és polcrendszereken, csillárokon át horgolt terítőkig szinte mindent tervezett. Markáns stílusa a neobarokk hagyományból indult ki, amelyet először népművészeti elemekkel, majd a Távol-Kelet koloritjával ötvözött; Kozma korának európai élvonalában tudott maradni, munkáinak fotóit rendszeresen közölték osztrák, német, olasz szaklapok, a mostani tárlaton pedig pannók sorát töltik be azok a felvételek, amelyek az eredeti német felirat szerint \"bútor- és térművészetének\" bécsi vagy lipcsei bemutatóin készültek.
Kozma munkássága mellett a kiállításon a hasonló stílusban dolgozó Kaesz Gyula darabjait vagy a Bauhaus szellemében alkotó, acélvázas csőbútoraival világhírt szerző Breuer Marcell \"klasszikus modernségét\" is megismerheti a látogató. A keramikusgárdából legalább Gádor István és Gorka Géza nevét ki kell emelni, de külön figyelemre méltó Cser Jolán hatalmas cserépkandallója is, a fali textíliák között különlegességnek számítanak Pekáry István festőművész \"képszőnyegei\", de a porcelán-, üveg- és ezüstművesség remekeit is hosszan lehetne még sorolni. A bemutatón korabeli filmhíradók számolnak be a korszak iparművészeti tárlatairól és vásárairól.
2012. március 17.−szeptember 30.
