A győri önkormányzat a közelmúltban úgy döntött, hogy többévi előkészítő munka után hozzákezd a Dunakapu tér átépítéséhez, a beruházás lebonyolításával megbízott Győr-Szol Győri Közszolgáltató és Vagyongazdálkodó Zrt. a kivitelezésre előzetes közbeszerzési hirdetményt tett közzé. Ez alapján a tendert várhatóan április 30-án írják ki. A nyertes pályázónak a tér alatt egy 9300 négyzetméteres mélygarázst kell építeni, vállalni a tér rekonstrukcióját a közművekkel és a kapcsolódó utakkal együtt. A munkák becsült értéke nettó 2,3 milliárd forint. A kivitelezés augusztus közepén kezdődhet el, míg a bejezési határidő 2013. május 31.
Az önkormányzat 2007-ben egy építészeti ötletpályázat kiírásával kezdett hozzá Győr egyik híres, évszázadok óta a helyi vásároknak, piacnak is otthont adó terének rekonstrukciójához. Olyan többfunkciós rendezvényterületet kívánnak kialakítani, ahonnét gyalogosan, minden irányba, jól megközelíthető a történelmi belváros. A tervek és elképzelések nagy vitákat generáltak, hiszen a téren, illetve a tér peremén több építészeti, történelmi emlék és lelet található. A városházán közölték, a teret az eredeti középkori formájában, valamennyi építészeti és régészeti értéket megőrizve állítják helyre. A végleges tervek szerint az átépítést követően teljesen megszűnik a járműforgalom. A Révfalui hídról érkezők a Papnevelde mellett, az alsó rakparton mehetnek majd tovább. A téren színpadot is kialakítanak, a felújítást követően visszaköltöztetik a piacot, a terület déli oldala pedig a vendéglátóké lesz. Megújulnak a térre vezető zegzugos utcák is. A \"Duna-part Rezidencia\" felé egy olyan sétány vezet majd, amely díszkivilágítást kap, a hídfőnél pedig egy úgynevezett \"találkozópontot\" alakítanak ki.
