A Schaeffler-csoporthoz tartozó szombathelyi székhelyű Luk Savaria Kft. néhány nappal ezelőtt kezdte meg 2014 végéig tartó, döntően kapacitásbővítő beruházási programjának megvalósítását. Az autóipari beszállító összesen 15 milliárd forintot költ az üzem fejlesztésére. A helyi Claudius Ipari és Innovációs Parkban lévő üzemi terület mintegy 19 ezer négyzetméterrel bővül, az egyik új gyártócsarnok 11,2 ezer, a másik pedig 7,8 ezer négyzetméteres lesz. A 3,3 milliárd forintba kerülő építkezést egymilliárdos központi támogatás segítségével valósítják meg, az összegből több mint 11 milliárd forintot technikai és technológiai fejlesztésekre költ a társaság.
A programmal párhuzamosan a jelenleg mintegy 1700 dolgozót foglalkoztató cég létszámát az év végére 1900, 2014 végéig pedig 2400 főre növeli, elsősorban mérnököket és középfokú végzettségű szakembereket kívánnak felvenni. A Luk 1997-ben kezdte meg termelését szombathelyi üzemében, árbevételük tavaly elérte a 460 millió eurót. Termékeiket a BMW, Audi, Ford, FIAT, Peugeot, Mercedes, Isuzu, Opel és Hyundai autókba építik be.
| 2009 | 357,8 |
| 2010 | 420,2 |
| 2011* | 460,4 |
| *előzetes adat | |
| Forrás: cégközlés |
