Májusban léphet életbe a széndioxid geológiai tárolására vonatkozó szabályozás Magyarországon, az új technológia hosszú távú alkalmassága azonban egyelőre nem bizonyított − írja a Napi Gazdaság Online. Brüsszelben ma lesz téma egyebek mellett az úgynevezett CCS-technológia szempontjából alapvetően meghatározó kibocsátási egységek alacsony árszintjének problémája, a hírek szerint azonban Lengyelország ellenállna a további szigorításnak. A széndioxid geológiai tárolására vonatkozó törvénymódosítás és a rendelettervezet közigazgatási és társadalmi egyeztetése folyamatban van, a jogszabályok hatályba lépésének tervezett időpontja 2012 májusa − tudta meg a Napi Gazdaság Online a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól. A CCS (Carbon Capture and Storage − CCS)-technológia lényege, hogy a fosszilis energiahordozók égetése során keletkező széndioxidot egy bonyolult és költséges eljárással leválasztják, majd csővezetékeken a kőzetrétegbe juttatva elhelyezik. A szabályozás alapját a vonatkozó uniós irányelvek adják, amelyektől az átültetési kötelezettségből adódóan nem lehet eltérni.
