BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koreaiak bővíthetik a Paksi Atomerőművet?

2012. február 9. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nukleáris energia békés célú felhasználásáról szóló együttműködési megállapodást kötne Magyarország Dél-Koreával − derül ki a Magyar Közlöny legutóbbi számából. Ez praktikusan a Koreai Köztársaságnak a Paksi Atomerőmű bővítésében való részvételét jelentheti, bár döntés még nincs az ügyben − írta a Napi Gazdaság Online. Az ázsiai ország már korábban kifejezte érdeklődését a bővítés iránt. A megállapodási szándékról szóló határozat nem előzmény nélküli. Martonyi János külügyminiszter tavaly június elején távol-keleti útján, az Ázsia−Európa Találkozó (ASEM) margóján kétoldalú megbeszélést folytatott a dél-koreai kollégájával, amelyen felmerült a paksi bővítés is. A külkereskedelmi egyensúly javítására bőven van lehetőség a két ország között, azonban a paksi bővítésről szóló, a koreaiak számára esetlegesen kedvező eredményt hozó döntés közvetlenül rontaná a magyar mérleget. Az üzlet nagyságára tekintettel elképzelhető, hogy egy kedvező döntésért \"cserében\" a magyar cégek plusz exportlehetőségekhez juthatnak az ázsiai országban.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet