BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A régi Puskás mellé épül az új

2012. február 8. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két Puskás Ferenc Stadion is lehet egyszerre Budapesten: a meglevőt egyelőre nem bontják le, hanem a felső karéj elbontásával üzemel tovább a magyar labdarúgó-válogatott világbajnoki selejtezői alatt − mondta el tegnap Bánki Erik, az Országgyűlés sport- és turizmusbizottságának elnöke a Digi Sport műsorában. Még ebben a hónapban viszont nemzetközi tervpályázatot írnak ki egy a régi mellé épülő 45 ezres, de 60 ezresre bővíthető új stadionra, amelyre 30-35 milliárd forintot szánnak a tavaly novemberben elfogadott koncepciónak megfelelően. \"Az új aréna építésének két-két és fél éve alatt nem marad az ország nagy stadion nélkül − idézte Bánki szavait az MTI. − A munkálatok 2013 elején indulhatnának és 2015-re meglehet az új Puskás.\" Az átalakított régi Puskás (még régebben Népstadion) 40-45 ezer főt fogadhatna be és Bánki Erik szerint az új megépülése után is megmaradhatna, atlétikai stadionná átalakítva.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet