BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több pénz kell energiabiztonságra

2010. február 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Észak-dél-kelet gázellátási háromszög létrehozásáról szóló megállapodást írtak alá Közép-Európa kormányfői a térség biztonságos energiaellátásáról szóló konferencián Budapesten. A háromszög keleti csúcsa az EU déli energiafolyosójának létrehozása lenne, amelyben a zászlóshajó a Nabucco gázvezeték megépítése. Az északi csúcsot a Lengyelországba tervezett, cseppfolyós gáz fogadására és átalakítására alkalmas lng-terminál, a déli csúcsot a horvátországi Krk szigetére tervezett másik lng-terminál jelentené. A háromszög csúcsai között az energia szabad áramlását az úgynevezett észak-dél energiafolyosó biztosítja majd. A nyilatkozatban kormányközi munkacsoportok létrehozásáról is szó van, amelyek a fontos projektek felgyorsítását szolgálnák. A beruházások 2014-2015-re jöhetnek létre - mondta Bajnai Gordon magyar kormányfő szerint, aki szerint e célokra az eddiginél jóval nagyobb források kellenek és az unió kohéziós alapjaira is támaszkodnának. Ezen túl egy, a készülőben lévő energiaválságokat előre jelző munkacsoportot is felállítanak, amely hatékony beavatkozásra lenne képes rendkívüli helyzetekben. A térség meghatározó energiacégeit is szeretnék rávenni az együttműködésre, amelyek kormányzati támogatást is kaphatnak beruházásaikhoz.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet