BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajnai: A nagykövetek levele nem a kormánynak szól

2009. november 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyfelől javul Magyarország megítélése, ez tükröződik a forint árfolyamában, másfelől egyes döntések rontják a magyar gazdaság megítélését - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök, miután a Budapesten akkreditált nagykövetekkel találkozott a Parlamentben.
A nagykövetek a múlt héten nyílt levélben hívták fel a magyar politika figyelmét a korrupció elleni harc fontosságára. A nagykövetségek a nyílt levél megjelenését a két kereskedelmi rádió, a Sláger és a Danubius megszűnésének napjára időzítették. A közleményt követően Bajnai Gordon jelezte: kész találkozni a nagykövetekkel, amire tegnap került sor.
A nagykövetek a hétfői találkozón világossá tették, hogy nem a kormányzatot, hanem azokat a kormánytól független testületeket (ORTT - a szerk.) és önkormányzatokat (Pécs) bírálják, amelyek befektetőellenes döntéseket hoztak - mondta Bajnai a találkozó után a sajtónak. Magyarországnak van veszítenivalója, ezért komolyan kell venni a nagykövetek figyelmeztetését - fogalmazott a miniszterelnök.
A miniszterelnök emlékeztetett rá, hogy a kormány benyújtotta a parlamentnek a korrupcióellenes törvényjavaslatát, amelyet még az idén elfogadhat a törvényhozás. Bajnai konkrétan beszélt a pécsi önkormányzat és a városi vízművet üzemeltető francia cég közötti vitáról, ahol a kormány közvetítésével sikerült a feleket tárgyalóasztalhoz ültetni. A nagykövetek szóvá tették a kereskedelmi rádiófrekvenciák pályázatát - mondta Bajnai, aki támogatja ez ügyben a parlamenti vizsgálóbizottság felállítását - ezt ugyanakkor elvetették tegnap az országgyűlésben a pártok.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet