Felül kell vizsgálni az országos kereskedelmi rádiófrekvenciákra kiírt pályázatot az Európai Rádiók Szövetsége (Association of European Radios - AER) szerint - áll Alfonso Ruiz de Assínnak, a szervezet elnökének lapunkhoz eljuttatott levelében. Az Európai Unióban és Svájcban több mint 4500 rádiócsatornát tömörítő AER szerint a meghirdetett tender nem vette figyelembe az alapvető versenyszabályokat, továbbá az eljárás az elektronikus műsorszolgáltatásra vonatkozó európai direktíváknak sem felelt meg. Azok ugyanis egyebek közt kimondják, hogy a rádiófrekvenciák kiosztása során vizsgálat kezdeményezhető annak megállapítására, hogy a jelöltek képesek-e teljesíteni a műsorszolgáltatási kritériumokat. Az AER levelét információink szerint eljuttatta Majtényi László ORTT-elnökhöz is. Berényi Diánától, a médiahatóság szóvivőjétől megtudtuk: a szervezet reakciójára még várni kell, hiszen egy ilyen felszólítást előbb a testület elé kell terjeszteni. A helyzet jelenlegi állása szerint a Danubius és a Sláger Rádió jövő hét szerda éjfélkor beszünteti az adást és 19-étől már az ORTT pályázatán győztesként kihirdetett két új rádió, a Klassz Rádió és a Neo FM sugároz műsort.
