Nem közöl hivatalos álláspontot a frekvenciapályázat kapcsán a Danubius Rádió, mert továbbra sem kapta meg az ORTT értesítését a döntésről - tudta meg lapunk. Belső forrásból azonban úgy értesültünk, várhatóan a Danubius is jogi útra készül terelni a múlt hét szerdán elveszített frekvenciapályázat ügyét - miként azt a Sláger Rádió a döntést követően azonnal bejelentette. Ami a sajtóban a napokban megjelent híreket illeti, Földes Ádám, a Danubius vezérigazgatója a tulajdonosok nevében cáfolta, hogy a rádió és a frekvenciáját végül elnyerő Advenio között bármilyen háttértárgyalás folyna. Az Advenio és az FM1 eközben szerdán már aláírhatják a műsorszolgáltatási szerződést a médiahatósággal. A pályázati kiírás szerint a nyertes pályázók az eredmény kihirdetésétől számított öt munkanapon belül kötelesek ezt megtenni. Az FM1 időközben közzétette új rádiója, a Neo FM listaáras reklámtarifáit is, hogy a hirdetőkkel minél előbb megkezdődhessenek a tárgyalások. A Hírszerző információi szerint a Sláger frekvenciáját elnyerő konzorciumot birtokoló econet komoly financiális nehézségekkel küzd és a portál által szocialista kötődésűnek minősített Geomédia Kiadóval tárgyal az esetleges beszállásról.
