BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnik az éterből a Sláger és a Danubius

2009. október 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

November közepétől elhallgat a Danubius és a Sláger Rádió. A pártdelegáltak az első körben megszavazták az Advenio és az Est Médiához kapcsolódó FM1 konzorcium pályázatát, méghozzá a szükséges kétharmadot meghaladó arányban, 10 szavazattal a 12-ből. A két szavazattal rendelkező SZDSZ-es Tímár János nem voksolt, Majtényi László testületi elnöknek pedig csak a második körben lett volna erre joga, azonban ő inkább elhagyta az ülést. A döntést megelőzően az ORTT-elnök kizárásról szóló indítványát elvetette a testület, csak Tímár János támogatta azt. Majtényi azt nyilatkozta az MTI-nek, hogy szerinte ezzel kezdődik a botrány és akár el is lehet perelni a sugárzás lehetőségét a győztesektől.
Súlyos kárt szenvedett a magyar demokrácia és sajtószabadság - mondta Heal Edinának, a Sláger Rádió vezérigazgatója. A vezető lapunk kérdésére törvénysértésnek nevezte a történteket, továbbá elmondta: azonnal jogi síkra terelik az ügyet. Minden törvényes eszközt igénybe vesznek, hogy az éterben maradhassanak, az Európai Uniót is megkeresik, hiszen ami most történt, az nemcsak Magyarország ügye, hanem egész Európáé - fogalmazott. Heal kérdésünkre elmondta: leülnek tárgyalni a Danubiusszal a lehetséges közös lépésekről, hiszen a két rádió most "ugyanabban a csónakban evez". A Danubius nem nyilatkozik, amíg nem kap hivatalos értesítést az ORTT-től.
A híresztelésekkel ellentétben a legnagyobb összegű ajánlatot a Sláger Rádió tette - áll a rádió közleményében, amely szerint az ORTT döntése révén évi 670 millió forinttól esik el a költségvetés. Bár lapértesülések szerint az Advenio a 2011. június 30-ig tartó időszakra többet, a maximális 700 millió forintot ígérte, mégsem kizárt, hogy a hírek szerint sales house modellt alkalmazó pályázók 50, illetve 55 százalékos árbevétel-ajánlata hosszabb távon mégiscsak alacsonyabb összegeket takar, mint a jelenleg sugárzó rádiók 10-15 százalékos felajánlásai. Az FM1 konzorciumhoz közel álló egyik forrásunk szerint ugyanis a koncessziós díjak alacsonyan tarthatók: a sales house megoldásnak köszönhetően az éves árbevétel leszorítható körülbelül 300 millió forintra, aminek 50 százaléka 150 millió, ehhez még hozzáadódik 200 millió és máris teljesül az ORTT által 2011 közepétől megkövetelt minimális 350 millió forint éves díj.
Nagyon örül az ORTT döntésének az FM1 konzorcium mögött álló econet, de határozottan visszautasítja az őket politikai kötődéssel illető vádakat - mondta a Napinak Balázs Csaba, a cég egyik fő tulajdonosa. Az econet egy igényes, hallgatott, fiatalos zene- - és nem talk - rádiót tervez, amely a jelenleg üzemelőknél Balázs szerint színvonalasabb műsor lenne. A szükséges forrásokat - akárcsak az econet eddigi akvizíciói során - hitelfelvétellel és tőkeemeléssel teremtenék elő. Ezzel kapcsolatban eddig tárgyalásokat még nem folytattak, ám megkeresés természetesen már több helyről érkezett. Az új rádió a tervek szerint betagozódik az econet médiaüzletágába, a hirdetésszervezési és egyéb feladatokat is a már meglevő szervezet látja majd el.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet