Matos Zoltán, az E.On Hungária nemrég távozott igazgatósági tagja a legesélyesebb a Magyar Energia Hivatal szeptember 1-jétől megüresedő elnöki posztjára - írta a szombati Népszabadság. A szakembert energiaipari körökben már az elnöki poszt meghirdetésekor Bajnai Gordon miniszterelnök titkos favoritjaként emlegették - olvasható a cikkben. Matost jó cégirányítási szakembernek tartják, ugyanakkor már most támadások érik az E.Onnál márciusig betöltött pozíciója miatt. Ha elnökként az E.Onnak kedvező döntést hoz, akkor az ott betöltött posztját, ha negatívat, akkor az onnan való távozását hánytorgathatják fel.
