BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vadászati piacot is visszavetette a válság

2009. augusztus 30. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az évente mintegy 20 milliárd forintra tehető vadászati piac bevétele az idén várhatóan 10-15 százalékkal mérséklődik a válság hatására - mondta az Országos Magyar Vadászkamara elnöke. Feiszt Ottó szerint már a múlt évben kevesebb volt a spanyol, idén pedig az olasz vendég vadászok száma, de mérséklődött az osztrákok és a németek érdeklődése is. Az őzbak- és a szarvasvadászat iránt 10-15 százalékkal csökkent az érdeklődés, de a vadhús iránti igény is mérséklődött, ami még lejjebb nyomta az évek óta csökkenő árakat - írja az MTI-Eco. A magyarországi vadászati bevételnek nagyjából 60 százaléka származik a külföldi vendég vadászoktól, az általuk biztosított 10-12 milliárdos bevétel azonban már a múlt évben megcsappant. A magyarországi, valamint az Oroszországból vagy Szlovákiából érkező bérvadászok érdeklődésében nincs jelentős visszaesés. A kamara a nemzetközi gazdaságról szóló hírek alapján némi fellendülésben bízik az év további részében.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet