Hosszan elnyúló, nem egyszerű "v" alakot felvevő, hanem hullámzó kilábalású válságra számítanak az ingatlanpiaci szereplők, a krízist átvészelő cégek között pedig éleződő verseny várható - derült ki a Napi ingatlankonferenciáján. Eszerint nem lesznek átmenetiek az iparágat érintő változások, a jövőben az eddiginél nagyobb tőke szükséges majd a fejlesztésekhez, hosszú távon ugyanis nem működőképes az a rendszer, hogy kevés megtakarítással, hitelből finanszírozzák a projekteket.
Az ingatlanpiac jelenlegi problémáira részben az euró bevezetése jelenthet megoldást. Futó Gábor, az ingatlanfejlesztéssel foglalkozó Futureal csoport vezérigazgatója szerint akár önerőből is be kellene vezetni az eurót vagy hozzákötni a forintot, mindez segítene a szektornak. Futó rövid távon nem látja biztosítottnak a magyarországi bankrendszer normalizálódását, a strukturális reformok előtt sok akadály tornyosul - ennek a helyzetnek pedig elszenvedője az ingatlanpiac.
